Hakkımızda

Başka hiçbir bir okul size İFA’dan daha iyi bir eğitim ve daha fazla pratik sağlayamaz!

Kısa zamanda büyük fark yarat!

Yönetmenlik EğitimleriYönetmenlik Akademisi

Daha odaklanmış ve daha hızlı çalışacaksınız. Sürekli yeni bir şeyler öğrenip, yeni bir şeyler deneyeceksiniz

Eğlenceli, kapsamlı ve pratik bir şekilde öğrenebilirseniz ne olur?

Senaryo EğitimleriSenaryo Akademisi

Yıllarca teorik eğitim alıp sonra sektöre girmeyi bekleyip, girdikten sonra deneme yanılma yaparak öğrenmek zorunda kalmayacaksınız.

Her şeyi uygulayarak ve çok fazla proje yaparak öğreneceksiniz.

Görüntü Yönetmenliği EğitimleriGörüntü Yönetmenliği Akademisi

Hayalinin peşinden gidecek cesaretin varsa bütün rüyaların gerçek olabilir.

Hayalin Mesleğin Olsun!

Post Prodüksiyon EğitimleriPost Prodüksiyon Okulu

İstanbul Film Akademi The Art Institutes tarafından Türkiye’nin en iyi sinema okulu seçildi.


İFA 2010 yılında “sadece alanında en iyilerin eğitim verebildiği akademi” felsefesiyle İstanbul’da kuruldu.
Eğitmen kadromuz alanlarında tanınmış, akademik kariyerlerinin yanı sıra sektördeki başarılarıyla ülkemizde ve yurtdışında kendilerinden söz ettiren profesyonellerden oluşur.
Eğitim programlarımız kısa zamanda büyük fark yaratacak şekilde yoğunlaştırılmış ve bol uygulamalı olarak tasarlanmıştır.

Yoğunlaştırılmış, kapsamlı ve sektörde beğeni toplayan eğitimimiz derinlemesine bilgi sağlar. Yeteneklerinizi eğlence ve yaratıcı teknoloji dünyasında istihdam edilen pazarlanabilir becerilere dönüştürür.

Her şeyi uygulayarak ve bol bol proje yaparak(film çekme, yazma, kurgulama) öğreneceksiniz. Yıllarca teorik eğitim alıp sonra sektöre girmeyi bekleyip, girdikten sonra deneme yanılma yaparak öğrenmek zorunda kalmayacaksınız.

Yabancı okulla anlaştık

Farklı dersimiz var

Sınıf Açtık

Öğrenci mezun ettikİstanbul Film Akademi Türkiye’nin ilk ve tek senaryo merkezini kurarak Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, BKM gibi sektörün önde gelen bir çok kanal ve yapım şirketine senaryo gönderiyor

 


Öğrenciler İFA’yı anlatıyor!

Sektör Bağlantısı

İFA öğrencileri, akademinin kanal ve yapım şirketleri ile yaptığı anlaşmalarla, projelerini sektöre satabilirler.

Eğitmen

İFA öğrencileri, sadece alanında en iyi olan ve sektörde profesyonel olarak çalışan uzmanlardan eğitim alır. İFA, eğitimin kalitesinin eğitmenin kalitesi ile doğru orantılı olduğuna inanır.

Ekipman

İFA öğrencileri, güçlü ekipman desteğine sahiptirler. Ayrıca İFA’nın şirketlerle yaptığı anlaşmalarla Canon, Sony, Alexa, Red gibi kameraların özelliklerini de öğrenip uygulama yapma imkanı İFA öğrencilerinin olur

Partner Okullar

İFA öğrencileri isterlerse eğtimlerine yurt dışındaki akademi ve üniversitelerde devam edebilirler. Üstelik İFA’lı olmanın getirdiği burs avantajlarıyla!

Stüdyo

İFA öğrencileri hem akademinin kendi stüdyosunda hem de profesyonel filmlerin çekildiği stüdyo ve platolarda ders işleme ve uygulama yapma şansına sahip olurlar.

Mezuniyet Sonrası Bağlantı

İFA öğrencileri, mezun olduktan sonra da İFA ve eğitmenleriyle ilişkilerini sürdürür. İFA, başarılı öğrencilerine , kariyerlerini oluşturmalarında destek olur.

Sektörel Buluşmalar

İFA öğrencileri , İFA’nın düzenli olarak düzenlediği ustadan çırağa sektörel buluşmalarıyla, sektörde çalışan profesyonellerin deneyimlerimden, geniş ve pratik bilgiye erişir.

Hayalini Gerçekleştir

İFA öğrencileri, İFA’da aldıkları eşsiz eğitimle kendi özgünlüklerini keşfederler. Yaptıkları projelerle sektöre girmek için kendi portfolyolarını oluştururlar.


Öğrencilerimizin yönetmenlik eğitimlerinde çektikleri filmlerden bazıları…