Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi

36 saat süren atölye her seviyeden oyunculara ve yönetmenlere açık. Katılımcılar, birçok profesyonelin oyuncu koçu Umut Kırcalı, başarılı film ve dizilerin cast direktörü Aslı Karabulut, ödüllü oyuncu Gizem Erman Soysaldı ve ödüllü yönetmen ve yapımcı Hüseyin Karabey ile kendilerine bir audition sahnesi gönderilmesiyle başlayan ve sinema setinde biten sürecin simülasyonunu gerçekleştiriyorlar. Üstelik katılımcılara, yönetmen Hüseyin Karabey ile çektikleri sahnenin ses, renk ve kurgusu yapılarak showreel hazırlanıyor.

Atölye yönetmen ve yönetmen adaylarına da açık. Oyuncu seçimi, oyuncu yönetimi, oyuncudan en iyi performansı elde etme ve oyuncuların dünyasıyla ilgili birçok şeyi öğrenebilmeleri için yönetmen ve yönetmen adaylarına sınırlı bir kontenjan ayırdık. 

Kontenjan: 12 oyuncu/ oyuncu adayı,  3 yönetmen/ yönetmen adayı

4 CUMARTESi

10:00- 19:00 – TOPLAM 36 SAAT

12-19 -26 Haziran 3 Temmuz

DERS PLANI:

      1.CUMARTESİ:

UMUT KIRCALI

10:00-19:00 

Oyunculukta şimdiki zaman bilinci

Performans gerçekliği

Performans öncesi hazırlık

Karakter yaratım süreci

Sahne analizi

Audition sahne çalışması ve performans analizi

Kamera önü oyunculuk tekniği

2.CUMARTESİ:

ASLI KARABULUT

10:00-17:00

Menajer ve Cast Direktörü ile iletişim

Doğru fotoğraf çekimi

Showreel ve Cv Hazırlama

Audition Esnasında ve Sonrasında Dikkat Edilecekler

Self-Audition nasıl yapılmalı?

Cast Direktörü Eşliğinde Audition Sahnesi Çekimi

17:00-19:00  

ASLI ve HÜSEYİN hoca ile auditionları izleme. Cast direktörü ve yönetmen auditionları izlerken nelere dikkat eder, neler konuşur, neye göre karar verir?

Gizem Hoca self audition ödevi verecek.

3.CUMARTESİ:

GİZEM ERMAN SOYSALDI 

10:00-14:00  

Oyuncunun serüveni

Kamera önü ve sahne oyunculuğu arasındakı farklar

Kamera önü oyunculuk teknikleri

Set kuralları, set adabı

Sette ekip ve oyuncularla iletişim

Sürdürülebilir oyunculuk

Kariyer planlama

Ödev verilen kısa self auditionların izlenmesi, analiz

14:00-16:00

Konuğumuz sektöre bir çok yıldız oyuncu kazandırmış Aslı Karabulut. Son iki yıldır ‘Şeref Bey, Camdaki Kız, Menajerimi Ara, Yarım Kalan Aşklar’ dizilerinin cast direktör ekibinde yer alan Aslı Karabulut sektöre dair sorularımızı yanıtlıyor.

16:00- 19:00 

Hüseyin Karabey ile prova ve sahne çekimlerinin başlaması

4.CUMARTESİ:

HÜSEYİN KARABEY 

10:00-17:00 

Çekimlere devam

Kamera Önünde çekilen Cold Reading’e Hazırlık

Yakın plan, orta plan, geniş plan gibi kamera ölçeklerine göre oyunculuk ve devamlılık

Film setindeki etik duruş

Setteki konsantrasyon ve disiplin

Oyuncu Yönetmen ilişkisi

Seyredilme Bilinci

17:00-19:00 

Gizem ve Umut Hoca’nın da katkılarıyla ham görüntüleri izleme, analiz, tek tek yol haritası konuşmaları.

Atölye sonrası sahnelerin ses, renk ve kurguların yapılıp katılımcılara teslimi.

EĞİTMENLER:

HÜSEYİN KARABEY

1970 İstanbul doğumlu. Kısa filmleri ve belgeselleri uluslararası birçok ödül kazandı. Oyuncu yönetimini öğrenmek için uzun yıllar tiyatrolarla çalıştı. Bunlardan başlıcaları Genco Erkal, Julide Kural, Mahir Günşıray’dır. Yine beden dili kullanımını öğrenmek için Zeynep Tanbay ve Pina Bausch ile çalıştı. Bu 4 yıllık süreçte tiyatro ve dans üzerine birçok film çekti.

İlk uzun metrajlı filmi “Gitmek” galasını 37. Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nde yaptı ve  6. New York Tribeca International Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ödülü kazandı. “Gitmek” filmi 30’dan fazla uluslararası film festivaline katıldı ve birçok ödül kazandı. Dünya Prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan “Sesime Gel” yönetmenin ikinci uzun metraj filmidir. Birçok uluslararası festivale katılan film, İstanbul Film Festivali, Milano Film Festivali ve Mar del Plata Film Festivali’nden seyirci ve en iyi film ödülleri dahil birçok ödülle döndü.

UMUT KIRCALI
Studio Oyuncuları’nda oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. 2003-2010 yılları arasında Studio Oyuncuları bünyesinde oyuncu, eğitmen ve yönetmen olarak, 2010 yılında Attis Theatre bünyesinde oyuncu olarak görev aldı, birçok yurt içi ve yurt dışı festivale katıldı.
2009 – 2019 yılları arasında, yazıp yönettiği 3-2-1000, Açık Pencere, Ophelia ve Virginia Woolf 4 Oda oyunlarını sahneledi.

2004 yılından itibaren birçok atölyede oyunculuk dersleri verdi, film ve televizyon projelerinde birçok oyuncunun oyuncu koçluğunu yaptı.

ASLI KARABULUT

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 2004 yılından beri çeşitli kurumlardan ve isimlerden tiyatro oyunculuğu eğitimi aldı. 2011 yılından beri sektörün çeşitli kademelerinde yer aldı.

Sektörün ileri gelen kurumlarında genel koordinatörlük ve menajerlik yaptı. Sektöre pek çok yeni yıldız kazandırdı. Son dönemde Şeref Bey, Camdaki Kız, Menajerimi Ara, Yarım Kalan Aşklar, Ada Masalı dizilerinin cast direktör ekibinde yer aldı.

GİZEM ERMAN SOYSALDI

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. 

Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. 

Uluslararası tiyatro ve dans festivallerinde sahneye çıktı. ‘aHHval, Kül-Kadın, Ruhiye, İadesiz Taahhütsüz, Açık Pencere, Julie, Asiye Nasıl Kurtulur, Kadınlar da Savaşı Yitirdi’ yer aldığı oyunlardan bazılarıdır.

‘İstanbul Aku Datang, F Tipi Film, Sürgün, Fremdkörper, Güzelliğin Portresi’ filmlerinde rol aldı. ‘İçerdekiler’ filmi ile 25. Adana Film Festivali’nde ‘Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü, 24. Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı. Aynı zamanda filmin ortak yapımcılarından biridir.

Asi Film Atölye’yi kurdu, ‘Film Geliştirme, Kamera Önü Oyunculuk, Online Senaryo, Online Film Okuma’ atölyelerinin içerik tasarımını ve koordinatörlüğünü yürütmektedir. 

Tiyatro, sinema ve televizyon alanlarında yaratıcı süreçlere devam etmektedir.

Not Enrolled
1650 TL + KDV

Eğitim Includes

  • 4 Ders