Senaryo

Yaratıcılığınızın ve uzmanlığınızın gelişmesi için uygulamalı eğitimler

Sinema ve dizi film senaryolarının yapım aşamasında başarılı bir sonuç elde etmek için yetenek tek başına yeterli değildir. Senaryo yazarlığı öğrenilen bir zanaattır ve bir yazar bu alanın temel gereksinimlerini anlamak ve bir senaryoyu işlevsel ve çekici yapan unsurları doğru dürüst kavrayabilmek için her gün yazmalıdır.

Senaryo eğitim programları boyunca öğrenciler sürekli yazmakta, çok çeşitli tarz ve türlerde yazma konusunda üstün bir deneyim kazanırlar ve birçok proje bitirirler.

Senaryo Okulu Programının bitiminde, her öğrenci sınıfla birlikte en az bir dizi, bir sinema filmi ve beş kısa film bitirmiş , ayrıca danışman eşliğinde sektör profesyonellerine sunmak üzere kendi özgün projesini(dizi veya sinema) bitirmiş olur. Öğrencilerin yazdığı kısa filmler Akademi’de çekilip festivallere gönderilir.

Bitirme projelerini tamamlayıp mezuniyete hak kazanan öğrencilerin senaryoları, Kanal D, Star TV, ATV, FOX TV, BKM gibi sektörün önde gelen birçok kanal ve yapım şirketine gönderilir ve menajerliği İstanbul Film Akademi tarafından üstlenilerek takibi yapılır.

Senaryo programında Eylem Canpolat, Ezel Akay, Nilgün Öneş, Sema Ergenekon, Dilara Omur, Gülengül Altıntaş gibi bir çok usta eğitim vermektedir.

Eğitimlerimiz uzmanlık seviyesine göre atölye, stüdyo, okul ve akademi olmak üzere dört gruba ayrılır.

Atölye

12 hafta – haftada 2 gün – günde 3 saat olmak üzere toplam 72 saatlik yoğun uygulamalı bir programdır.

Stüdyo

Senaryo Stüdyosu programında toplam 200 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Stüdyo programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %10 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Okul

Senaryo Okulu programında toplam 400 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Okul programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %30 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Akademi

Senaryo Akademisi programında toplam 1000 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Akademi programına katılmanın avantajı oldukça geniş bir perspektifte bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız ve %40 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Eylem Canpolat

Senaryo

Öktem Başol

Senaryo

Ezel Akay

Oyunculuk – Yönetmenlik – Senaryo

Ercan Kesal

Senaryo

Dilara Omur

Senaryo

Nilgün Öneş

Senaryo

Sarp Kalfaoğlu

Senaryo

Sema Ergenekon

Senaryo

Handan Öztürk

Senaryo

Kerem Kurdoğlu

Senaryo

Gürhan Özçiftçi

Senaryo

Gülengül Altıntaş

Senaryo

Hilal Saral

Oyunculuk

Zerrin Tekindor

Oyunculuk

Pelin Ekinci Kaya

Yapımcılık

Erdi Işık

Senaryo

Nazan Kesal

Oyunculuk

Devrim Yakut

Oyunculuk Atölyesi

Çetin Sarıkartal

Oyunculuk

Rabia Sultan Düzenli

Audition Atölyesi

Umut Kırcalı

Oyunculuk Atölyesi

Erkan Özen

Temel Sanat

Tan Tolga Demirci

Yönetmenlik