Hakkımızda

Başka hiçbir bir okul size İFA’dan daha iyi bir eğitim ve daha fazla pratik sağlayamaz!

Kısa zamanda büyük fark yarat!

Yönetmenlik EğitimleriYönetmenlik Akademisi

Daha odaklanmış ve daha hızlı çalışacaksınız. Sürekli yeni bir şeyler öğrenip, yeni bir şeyler deneyeceksiniz

Eğlenceli, kapsamlı ve pratik bir şekilde öğrenebilirseniz ne olur?

Senaryo EğitimleriSenaryo Akademisi

Yıllarca teorik eğitim alıp sonra sektöre girmeyi bekleyip, girdikten sonra deneme yanılma yaparak öğrenmek zorunda kalmayacaksınız.

Her şeyi uygulayarak ve çok fazla proje yaparak öğreneceksiniz.

Görüntü Yönetmenliği EğitimleriGörüntü Yönetmenliği Akademisi

Hayalinin peşinden gidecek cesaretin varsa bütün rüyaların gerçek olabilir.

Hayalin Mesleğin Olsun!

Post Prodüksiyon EğitimleriPost Prodüksiyon Okulu

İstanbul Film Akademi The Art Institutes tarafından Türkiye’nin en iyi sinema okulu seçildi.


Sektördeki nitelikli çalışan açığını karşılamak maksadıyla 2010 yılında kurulmuş olan ve yalnızca “alanında en iyi olan eğitmenlerin” eğitim verme fırsatı bulabildiği akademimiz, sektöre sayısız senarist, yönetmen, görüntü yönetmeni, kurgu yönetmeni ve yapımcı kazandırmıştır.
Eğitmen kadromuzun tamamı, uzmanlık alanlarında rüştünü ispatlamış, yalnızca akademik kariyerleriyle değil aynı zamanda sektör içinde isimlerini yazdırdıkları imza niteliğinde işlerle de bilinen eğitimcilerden oluşmaktadır.
Eğitim programımız, öğrencilerin hayallerini ve yeteneklerini, profesyonel kariyere dönüştürebilmelerine destek olabilmek amacıyla, teori ve pratiği harmanlayan bir yaklaşımla ve yoğun uygulamalı bir yapıda tasarlanmıştır.

Uygulama ağırlıklı olan ve deneme yanılma yöntemiyle öğreten eğitim programımız, öğrencilerimizin teorik derslerde edindikleri bilgileri sahada uygulamaya dökerek, sahip oldukları yetileri eğlence sektörü ve yaratıcı teknolojiler alanlarında pazarlanabilir becerilere dönüştürebilmelerine olanak tanır.

İFA öğrencileri kesintisiz olarak proje uygulamalarında yer alırlar, film çekerler, senaryo yazarlar ve kurgu yaparlar. Bu sayede üniversitelerin sinema bölümlerinde yalnızca teorik eğitim almış rakiplerine nazaran sektöre adım attıklarında çok daha rahat yol alırlar.

Yabancı okulla anlaştık

Farklı dersimiz var

Sınıf Açtık

Öğrenci mezun ettikTürkiye’nin ilk ve tek senaryo merkezini kurmuş olan İstanbul Film Akademi; Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, BKM gibi sektörün önde gelen birçok kanal ve yapım şirketine senaryo gönderiyor


Öğrenciler İFA’yı anlatıyor!

Sektör Bağlantısı

: İFA Öğrencileri, akademinin kanal ve yapım şirketleriyle olan anlaşmaları sayesinde, projelerini sektöre satabilirler.

Eğitmen

İFA öğrencileri, sadece alanında en iyi olan ve sektörde profesyonel olarak çalışan uzmanlardan eğitim alır. İFA, eğitimin kalitesinin, eğitmenin kalitesi ile doğru orantılı olduğuna inanır.

Ekipman

İFA öğrencileri, güçlü ekipman desteğine sahiptirler. Ayrıca İFA’nın şirketlerle yaptığı anlaşmalar sayesinde; Canon, Sony, Alexa, Red gibi kameraların özelliklerini de öğrenip uygulama yapma imkanı elde ederler.

Partner Okullar

İFA öğrencileri isterlerse, eğitimlerine yurt dışındaki akademi ve üniversitelerde de devam edebilirler. Üstelik İFA’lı olmanın getirdiği burs avantajlarıyla!

Stüdyo

İFA öğrencileri hem akademinin kendi stüdyosunda hem de profesyonel filmlerin çekildiği stüdyo ve platolarda ders işleme ve uygulama yapma şansına sahip olurlar.

Mezuniyet Sonrası Bağlantı

İFA’nın ve İFA eğitmenlerinin öğrencilerle olan bağlantısı, mezuniyet sonrasında da devam eder. İFA, başarılı öğrencilerine, hayallerini profesyonel kariyere dönüştürebilme yolunda, kesintisiz olarak destek olur.

Sektörel Buluşmalar

İFA öğrencileri , İFA’nın düzenli olarak düzenlediği “Ustadan Çırağa Sektörel Buluşmalar”la, sektörde çalışan profesyonellerin deneyimlerimden faydalanır ve pratik bilgiye erişirler.

Hayalini Gerçekleştir

İFA öğrencileri, İFA’da aldıkları eşsiz eğitimle kendi özgünlüklerini keşfederler. Yaptıkları projelerle sektöre girmek için kendi portfolyolarını oluştururlar.


Öğrencilerimizin yönetmenlik eğitimlerinde çektikleri filmlerden bazıları…