Kamera Önü Oyunculuk

Yaratıcılığınızın ve uzmanlığınızın gelişmesi için uygulamalı eğitimler

Film sektöründe aktif olarak çalışan profesyoneller tarafından verilen temel ve ileri seviye eğitimlerden oluşur. Eğitimlerimiz atölyelerde yoğun uygulamalı olarak öğretilir.

Programın teknik, teorik ve estetik bölümünde; Kamera Önü Oyunculuk Eğitimleri, Karakter ve Metin Çalışmaları, Doğaçlama Oyunculuk Çalışmaları, Diksiyon ve Hareket temel derslerinin yanı sıra Senaryo, Film Grameri, Temel Sanat Eğitimi, Kişilik Türleri ve Psikanaliz eğitimleri verilir.

Öğrencilerimiz Kamera Önü Oyunculuğunun teknik ve sanatsal yanlarını, derinliğiyle öğrenerek bilgi ve becerilerini üst seviyeye taşırlar.

Oyunculuk okulu öğrencilerinin profesyonel audition, showreel ve headshot’ları İFA tarafından hazırlanır ve bu görüntüler İFA menajerlik tarafından yapım şirketlerine gönderilir. Ayrıca öğrenciler Akademi’de çekilen onlarca kısa filmde oynayarak pratik yapma avantajı elde ederler.

Oyunculuk programında Hilal Saral, Zerrin Tekindor, Nazan Kesal, Ezel Akay, Çetin Sarıkartal, Devrim Yakut gibi ustalar eğitim vermektedir.

Eğitimlerimiz
atölye, stüdyo,
okul, akademi ve
yüksek lisans
programlarından oluşur..

Atölye

Oyunculuk bölümünde Hilal Saral, Zerrin Tekindor, Nazan Kesal, Çetin Sarıkartal, Ezel Akay gibi bir çok usta ismin verdiği farklı atölyelerimize katılabilirsiniz.

Stüdyo

Oyunculuk Stüdyosu programında toplam 200 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Stüdyo programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %10 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Okul

Oyunculuk Okulu programında toplam 400 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Okul programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %30 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Akademi

Oyunculuk Akademisi programında toplam 1000 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Akademi programına katılmanın avantajı oldukça geniş bir perspektifte bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız ve %40 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Hilal Saral

Oyunculuk

Zerrin Tekindor

Oyunculuk

Nazan Kesal

Oyunculuk

Çetin Sarıkartal

Oyunculuk

Devrim Yakut

Oyunculuk Atölyesi

Ezel Akay

Oyunculuk Atölyesi

Eylem Canpolat

Senaryo

Ercan Kesal

Senaryo

Öktem Başol

Senaryo

Sema Ergenekon

Senaryo

Dilara Omur

Senaryo

Nilgün Öneş

Senaryo

Pelin Ekinci Kaya

Yapımcılık

Rabia Sultan Düzenli

Audition Atölyesi

Handan Öztürk

Senaryo

Kerem Kurdoğlu

Senaryo

Gürhan Özçiftçi

Senaryo

Gülengül Altıntaş

Senaryo

Erdi Işık

Senaryo

Umut Kırcalı

Oyunculuk Atölyesi

Erkan Özen

Temel Sanat

Sarp Kalfaoğlu

Senaryo

Tan Tolga Demirci

Yönetmenlik