Olay Örgüsü ve Diyalog Atölyesi

Hayalinin peşinden gidecek cesaretin varsa bütün rüyaların gerçek olabilir.

Olay Örgüsü ve Diyalog Atölyesi!


İSTANBUL FİLM AKADEMİ’DE, SENARYO YAZMAK İÇİN GEREKLİ OLAN TÜM BECERİLERİ PROFESYONEL DÜZEYDE ÖĞRENİN.

3 AYLIK YOĞUNLAŞTIRILMIŞ PROGRAM BOYUNCA ÖĞRENCİLER, İHTİYAÇ DUYACAKLARI GENİŞ ÇAPLI SENARYO DENEYİMİNİ KAZANIRLAR.

Bu atölye boyunca katılımcılar, kendilerine verilen ‘çerçeve konu’ ve metodlardan yola çıkarak, uzun metrajlı film öyküleri ve diyaloglu sahneler yazarlar. Öğrenciler, sinopsis, tretman, sahne listesi, senaryo gibi formatları örnekler üzerinden görürler, pratik olarak hangi yazılımlarla yazabileceklerini öğrenirler. Her bir katılımcı en az beş özgün film öyküsü ve en az beş özgün diyaloglu sahne yazar. Yazılan her şey sınıfta okunur, diğer katılımcıların ve eğitmenin görüşleri alınır. Son aşama olarak, her katılımcı yazmış olduğu film öykülerinden birini seçer, farklı formatlarda üç ayrı sinopsisi son haline getirir ve öykünün içinde yer alan bir sahnenin senaryosunu yazarak, çekilmeye hazır aşamaya gelinceye kadar üzerinde çalışır. Kültür Bakanlığı’ndan destek almış bir uzun metraj proje sunum dosyasının ayrıntıları gösterilir ve kendi projeleriyle başvurmak isteyenlere neler yapmaları gerektiği anlatılır.


Uygulama ağırlıklı eğitim programımız, öğrencilerimizin teorik derslerde edindikleri bilgileri sahada uygulamaya dökerek, sahip oldukları yetileri eğlence sektörü ve yaratıcı teknolojiler alanlarında pazarlanabilir becerilere dönüştürebilmelerine olanak tanır.


1 ders

48 Saat Eğitim

Atölye başlangıç tarihi 27 Eylül 2018

Day(s)
Hour(s)
Minute(s)
Second(s)

Olay Örgüsü ve Diyalog Atölyesi

Normal ücret 3.422 TL
2900 TL
  • Kredi kartına +kdv ile 9 taksit imkanı 4 ay – haftada 1 gün – günde 3 saat


Türkiye’nin ilk ve tek senaryo merkezini kurmuş olan İstanbul Film Akademi; Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, BKM gibi sektörün önde gelen birçok kanal ve yapım şirketine senaryo gönderiyor.


Öğrenciler İFA’yı anlatıyor!