Ezel dizisinin senaristi Kerem Deren ile

ONLİNE SENARYO ATÖLYESİ

“ALTI KAPI”

SENARYO YAZARLIĞI PROGRAMI

Bu kurs senaryo yazarlığı hakkında temel noktaları pratik bir anlayışla aktarmak, yazarlığın tıkandığı yerleri açmak, zor görünen alanları kolaylaştırmanın yollarını paylaşmak üzere tasarlandı.

Senaryo yazarlığı zanaatının pek çok noktası, öğretilesi çok şey var. Ama bazı kapılar var ki, yazarlığa adım atan adayların önünde kilitli duruyor. Bu atölyede kilitli kapılara yoğunlaşacağız. Çünkü o kapılar açıldığında, yazar yazabildiğini, yapabildiğini hissettiğinde, yazarken mutlu olan biri için zanaati bütünüyle öğrenmek çok daha kolay.

  1. HİKAYE FİKİRLERİNDEN HİKAYENİN KENDİSİNE DOĞRU

Bir fikrim var? Yeterince iyi mi? Bundan bir hikaye, bir dizi, bir film çıkar mı? Nasıl anlayabilirim?

  1. SAHNE YAZMAK/YAŞAMAK

Bir sahne yazmam gerek. Yapılacaklar belli. Bir şey atlıyor muyum? Fazla şey mi yazıyorum? O sahneyi en iyi nasıl yazabilirim?

  1. TIKANDIM

Filmimi kurguluyorum. Başındayım, ortasındayım. Ama artık aynı cazibesi yok benim için. Bir sonraki adım sıkıcı geliyor. Kafamın içindeyken parıl parıl olan bir fikir, şimdi sayfalara döküldüğünde sapır sapır dökülüyor. Hikayemi nasıl canlı tutarım? Kendimi hikayemin içinde nasıl tutarım?

  1. KARAKTER

Karakterim yeterince ilginç mi? Doğru şeyleri yapıyor mu? Hikayede yeterince şey yapıyor mu? Karakterim bana mı benziyor, bana fazla mı benziyor? Karakterim sayfaların içinde yaşıyor mu?

  1. DAHA İYİSİ

Bu hikayeden daha iyi bir şey çıkmaz mı? Bu sahneden daha şahane, insanları ağlatan, güldüren bir şey çıkmaz mı? Evet, temelleri biliyorum, ama o özel şeyi nasıl yazacağım?

  1. DÜNYA ÇOK BÜYÜK

Yazdım. Elimde güzel bir şey var. Ama bunu tek başıma dünyaya nasıl taşıyacağım. Evet bir sesim var artık. Ama sesimi dünyaya nasıl duyuracağım?

GENEL NOTLAR:

6 temel adım. Birinden diğerine atlayabiliriz. Adımda bitkin düşüp iki hafta sonra ona geri dönebiliriz. Ama altı temel adımın içinde yoğrularak, yorularak, tartışarak, konuşarak, bolca yazarak, kafamızdaki o kilitli kapıları açabiliriz.

Gerisi.

Yazarlık.

 

GEREKLİ ŞEYLER

Kalem. Kağıt. Bilgisayar. Birkaç kitap. Ders sırasında tüm mevcudiyetimiz.

 

Derslere bilgisayar, telefon, tablet ile istediğiniz yerden bağlanabilirsiniz.

8 hafta – haftada 1 gün – günde 3 saat – toplam 24 saat
Başlangıç tarihi :27 Ağustos 2020 Perşembe 19:00 – 22:00
Ücret : 1650 TL + KDV

1650 TL + KDV Kredi kartı ile online ödeme ve taksit seçenekleri için linke tıklayınız https://iyzi.link/AFcPJw

Yönetmenlik programında

Ezel Akay,

Hilal Saral,

Can Evrenol

gibi bir çok usta eğitim vermektedir.

Eğitimlerimiz uzmanlık seviyesine göre atölye, stüdyo, okul ve akademi olmak üzere dört gruba ayrılır.

Atölye

Yönetmenlik bölümünde İlker Canikligil, Ezel Akay, Hilal Saral ve daha bir çok usta ismin verdiği farklı atölyelerden istediğinize katılabilirsiniz.

Stüdyo

Yönetmenlik Stüdyosu programında toplam 200 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Stüdyo programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %10 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Okul

Yönetmenlik Okulu programında toplam 400 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Okul programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %30 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Akademi

Yönetmenlik Akademisi programında toplam 1000 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Akademi programına katılmanın avantajı oldukça geniş bir perspektifte bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız ve %40 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Hilal Saral

Oyunculuk

Zerrin Tekindor

Oyunculuk

Ezel Akay

Oyunculuk Atölyesi

Nazan Kesal

Oyunculuk

Rabia Sultan Düzenli

Audition Atölyesi

Çetin Sarıkartal

Oyunculuk

Devrim Yakut

Oyunculuk Atölyesi

Umut Kırcalı

Oyunculuk Atölyesi

Eylem Canpolat

Senaryo

Sema Ergenekon

Senaryo

Öktem Başol

Senaryo

Nilgün Öneş

Senaryo

Dilara Omur

Senaryo

Handan Öztürk

Senaryo

Tan Tolga Demirci

Yönetmenlik

Kerem Kurdoğlu

Senaryo

Pelin Ekinci Kaya

Yapımcılık

Gürhan Özçiftçi

Senaryo

Sarp Kalfaoğlu

Senaryo

Gülengül Altıntaş

Senaryo

Erdi Işık

Senaryo

Erkan Özen

Temel Sanat