Senaryo Atölyesi

3 ay - haftada 2 gün - günde 3 saat

Senaryo Atölyesi!

Senaryo Eğitimleri

Hayalinin peşinden gidecek cesaretin varsa bütün rüyaların gerçek olabilir.

Hayalin Mesleğin Olsun!


İstanbul Film Akademi’nin, öğrencilere senaryo yazım becerisi kazandırmak için tasarladığı senaryo atölyesi, tamamı rüştünü ispatlamış uzman eğitmenlerce verilen, 3 aylık yoğunlaştırılmış bir programdır.

Senaryo Okuluna katılma fırsatı bulamayan öğrenciler için en uygun seçenek olan Senaryo Atölyesinin programı, öğrencilerin kendi senaryolarını yazabilmeleri için teori ve uygulamayı birleştiren özgün bir yapıda tasarlanmıştır.Türkiye’nin ilk ve tek senaryo merkezini kurmuş olan İstanbul Film Akademi; Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, BKM gibi sektörün önde gelen birçok kanal ve yapım şirketine senaryo gönderiyor.SENARYO YAZIM SÜRECİNE DAİR BİLİNEN EN YAYGIN YANLIŞ, SENARYO YAZARLIĞININ DOĞUŞTAN GELEN BİR YETENEK OLDUĞU VE SONRADAN ÖĞRENİLEMEYECEĞİDİR. OYSA, SİNEMA DA HER SANAT DALI GİBİ TEMEL BİR DİL VE YAPI BİLGİSİ ÜZERİNE KURULUDUR. DOLAYISIYLA SENARYO YAZIMI, ÖĞRETİLEBİLEN VE ÖĞRENİLEBİLEN YARATICI BİR ZANAATTIR.

Eğitim süresi boyunca öğrenciler, senaryo yazmak için gerekli temel dil becerilerini edinecek, fikir aşamasından tamamlanışa, bir senaryonun yazım evrelerini deneyimleyerek, belli bir yöntem ve program dâhilinde, kendi özgün senaryolarını yazabilmek için gerekli ilk adımları atacaklardır.
2 farklı dersten oluşan 72 saatlik program süresince, senaryo ve film analizleri üzerinden ilerleyecek olan teorik eğitim, yaratıcı yazım çalışmalarıyla desteklenecek ve öğrencilerin kendi projelerini yazabilme yetisini kazanmaları sağlanacaktır.

 

12 HAFTA BOYUNCA HAFTADA İKİ KERE BULUŞULAN ATÖLYE KAPSAMINDA, BİR DERS SENARYO VE FİLM ANALİZLERİ ÜZERİNDEN DERS İŞLEYECEK, ARDINDAN HER HAFTA DÜZENLENEN İKİNCİ DERSTE YARATICI YAZIM ÇALIŞMALARI İLE KALEMİMİZİN TOZUNU ATARAK KENDİ PROJELERİMİZİ YAZMAYA BAŞLAYACAĞIZ.

 Türkiye’de başka hiçbir bir okul size İFA’dan daha iyi bir eğitim ve daha fazla pratik sağlayamaz. Uygulama ağırlıklı olan ve deneme yanılma yöntemiyle öğreten eğitim programımız, öğrencilerimizin teorik derslerde edindikleri bilgileri sahada uygulamaya dökerek, sahip oldukları yetileri eğlence sektörü ve yaratıcı teknolojiler alanlarında pazarlanabilir becerilere dönüştürebilmelerine olanak tanır.


2 farklı ders

72 Saat Eğitim

Yeni dönem eğitimlerimiz 3 Temmuz 2018'de başlıyor

Day(s)
Hour(s)
Minute(s)
Second(s)

İstediğin gün ve istediğin yoğunlukta derslerini seç!

  • Bütün dersler hafta içi gündüz, akşam ve hafta sonu olmak üzere farklı gruplarda açılıyor.
  • Bütün derslerin 2 ayda bir yeni  bir sınıfı baştan başlıyor.
  • İster haftanın 4 günü gel, ister 2, ister 6.
  • İstediğin zaman istediğin dersi alabilirsin. İster 8 ayda bitir, ister 16.
  • Herhangi bir işinin çıkması durumunda programı dondurup döndüğünde kaldığın yerden devam edebilirsin.
  • Ders dışında asistan eğitmenlerle stüdyoda istediğin kadar pratik yapabilirsin.

Senaryo Atölyesi

Normal ücret 4.600 TL
3900 TL
  • Kredi kartına +kdv ile 9 taksit imkanı
  • Salı – Perşembe akşamları 19:30 – 22:30
  • Başlangıç tarihi 3 Temmuz 2018

Öğrenciler İFA’yı anlatıyor!