Temel Senaryo Atölyesi

3 ay - haftada 1 gün - günde 3 saat

Temel Senaryo Atölyesi!

Senaryo Eğitimleri

Hayalinin peşinden gidecek cesaretin varsa bütün rüyaların gerçek olabilir.

Hayalin Mesleğin Olsun!


İstanbul Film Akademi’nin, senaryo yazımının temel ilkelerine odaklanan eğitimi, rüştünü ispatlamış uzman eğitmenlerce verilen 3 aylık, yoğunlaştırılmış bir atölye programıdır.

Senaryo yazımına giriş olarak değerlendirilebilecek program, öğrencilerin senaryo yazım süreci işleyişine aşinalık kazanmasını hedefler.
Türkiye’nin ilk ve tek senaryo merkezini kurmuş olan İstanbul Film Akademi; Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, BKM gibi sektörün önde gelen birçok kanal ve yapım şirketine senaryo gönderiyor.SENARYO YAZIM SÜRECİNE DAİR BİLİNEN EN YAYGIN YANLIŞ, SENARYO YAZARLIĞININ DOĞUŞTAN GELEN BİR YETENEK OLDUĞU VE SONRADAN ÖĞRENİLEMEYECEĞİDİR. OYSA, SİNEMA DA HER SANAT DALI GİBİ TEMEL BİR DİL VE YAPI BİLGİSİ ÜZERİNE KURULUDUR. DOLAYISIYLA SENARYO YAZIMI, ÖĞRETİLEBİLEN VE ÖĞRENİLEBİLEN YARATICI BİR ZANAATTIR.

Bu ders, farklı senaryo yapılarını ayrıntılı bir şekilde inceleyip filmler üzerinden analizler yaparak öğrencilerin birçok farklı senaryo yapısını anlamalarını sağlar. Öncelikle üç perdeli yapının temel özellikleri ayrıntılı bir şekilde anlatır ve senaryonun, bilinen ve doğru yapıya sahip filmler tarafından nasıl oluşturulduğunu ele alır. Daha sonra kahramanın yolculuğu, 5 sekanslı yapı, 8 sekanslı yapı , save the cat yapısını ayrıntılı bir şekilde inceler ve uygulamalarını yaparlar.Uygulama ağırlıklı olan ve deneme yanılma yöntemiyle öğreten eğitim programımız, öğrencilerimizin teorik derslerde edindikleri bilgileri sahada uygulamaya dökerek, sahip oldukları yetileri eğlence sektörü ve yaratıcı teknolojiler alanlarında pazarlanabilir becerilere dönüştürebilmelerine olanak tanır.


1 ders

36 Saat Eğitim

Yeni dönem eğitimlerimiz 3 Temmuz 2018 Salı başlıyor.

Day(s)
Hour(s)
Minute(s)
Second(s)

İstediğin gün ve istediğin yoğunlukta derslerini seç!

  • Bütün dersler hafta içi gündüz, akşam ve hafta sonu olmak üzere farklı gruplarda açılıyor.
  • Bütün derslerin 2 ayda bir yeni  bir sınıfı baştan başlıyor.
  • İster haftanın 4 günü gel, ister 2, ister 6.
  • İstediğin zaman istediğin dersi alabilirsin. İster 8 ayda bitir, ister 16.
  • Herhangi bir işinin çıkması durumunda programı dondurup döndüğünde kaldığın yerden devam edebilirsin.
  • Ders dışında asistan eğitmenlerle stüdyoda istediğin kadar pratik yapabilirsin.

Temel Senaryo Atölyesi

2200 TL
  • Kredi kartına +kdv ile 9 taksit imkanı
  • Başlangıç: 3 Temmuz 2018
  • Salı – Perşembe 19:30 – 22:30

Öğrenciler İFA’yı anlatıyor!