Yönetmenlik

Yaratıcılığınızın ve uzmanlığınızın gelişmesi için uygulamalı eğitimler

Yönetmenlik programında öğrenciler, yönetmenliğin, film yapımının ve görsel hikâye anlatımı sanatının inceliklerini, teori ve uygulamalı eğitimle harmanlanmış olarak öğrenirler.

Öğrencilere endüstri standartlarında film yapma becerisi kazandırmak için özgün olarak hazırlanmış olan program, yoğun uygulamalı bir yaklaşımla kurgulanmıştır. Eğitim boyunca, öğrenciler pratik becerilerini artırmak için onlarca kısa film çekerler. Edindikleri teorik bilgiyi, set ortamında uygulamaya dökerek uzmanlaşma fırsatı elde ederler. Eğitim sırasında çekilen filmlerde İFA öğrencilere ekipman, dekor, oyuncu ve senaryo gibi gereken tüm ihtiyaçları sağlar.

Yönetmenlik programında

Ezel Akay

Hilal Saral

gibi bir çok usta eğitim vermektedir.

Eğitimlerimiz uzmanlık seviyesine göre atölye, stüdyo, okul ve akademi olmak üzere dört gruba ayrılır.

Atölye

5 ay – haftada 2 gün – günde 3 saat. Yönetmenlik, Film Grameri, Kamera ve Işık uygulamaları derslerinden sonra sınıf toplam 4 kısa filmin pre prodüksiyon, çekim ve post prodüksiyona kadar her aşamasını öğrenciler uygulamalı olarak deneyimlerler.

Stüdyo

Yönetmenlik Stüdyosu programında toplam 200 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Stüdyo programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %10 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Okul

Yönetmenlik Okulu programında toplam 400 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Okul programına katılmanın avantajı hem bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız hem de %30 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Akademi

Yönetmenlik Akademisi programında toplam 1000 kredi ders alırsınız. Aşağıdaki listede alabileceğiniz dersler ve kredi değerleri yanlarında yazıyor. Akademi programına katılmanın avantajı oldukça geniş bir perspektifte bir çok dersi aynı anda alarak kendinizi daha iyi geliştirme şansı yakalarsınız ve %40 daha uygun ücrete kayıt olma şansı elde edersiniz.

Ezel Akay

Oyunculuk – Yönetmenlik – Senaryo

Hilal Saral

Oyunculuk – Yönetmenlik – Senaryo

Ercan Kesal

Senaryo

Zerrin Tekindor

Oyunculuk

Sema Ergenekon

Senaryo

Pelin Ekinci Kaya

Yapımcılık

Eylem Canpolat

Senaryo

Nazan Kesal

Oyunculuk

Öktem Başol

Senaryo

Çetin Sarıkartal

Oyunculuk

Dilara Omur

Senaryo

Devrim Yakut

Oyunculuk Atölyesi

Nilgün Öneş

Senaryo

Rabia Sultan Düzenli

Audition Atölyesi

Tan Tolga Demirci

Yönetmenlik

Handan Öztürk

Senaryo

Kerem Kurdoğlu

Senaryo

Gürhan Özçiftçi

Senaryo

Sarp Kalfaoğlu

Senaryo

Gülengül Altıntaş

Senaryo

Erdi Işık

Senaryo

Erkan Özen

Temel Sanat

Umut Kırcalı

Oyunculuk Atölyesi